Artırılmış Gerçeklik (AR) İşletme Çözümleri

HoloNext olarak Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) teknolojilerini kullanarak işletmenize ve markanıza yönelik yeni nesil Mobil ve Giyilebilir Cihazlar için AR yazılım uygulamaları geliştiriyoruz.

Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) veya kısaca AR, gerçek dünyaya ait çevresel unsurların, bilgisayar kaynaklı grafik, video, GPS vb veriler  ile zenginleştirilmesi ile oluşturulan gerçek zamanlı ve etkileşimli bir deneyim türüdür. Sanal görüntü ve grafikler, gerçek dünyada görüntülerinin üzerine çeşitli yazılım ve donanımlar vasıtasyıla eklenerek, gerçeklikten kopmadan ama aynı zamanda mevcut gerçeklikte zenginleştirerek yepyeni bir deneyim türü yaratılmış olur. Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) kavramı ilk kez 1990’lı yılların başlarında ortaya çıkmıştır, öte yandan AR özelliklerine sahip ilk giyilebilir cihaz üzerinde 1960’lı yılların sonlarından beri çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Özellikle mobil cihazların işlemci (CPU ve GPU) kapasitelerinin artışı ile birlikte, gene mobil cihazlardan kullanılan kamera lenslerinin gelişmesi, son yıllarda AR teknolojilerine sahip uygulamaların hızlı bir şekilde yaygınlaşmasına yol açtı.

Günümüzde Artırılmış Gerçeklik (AR) uygulamaları, eğlence amaçlı kullanılan gerçek zamanlı kamera filtrelerinden, yeni nesil eğitim uygulamalarına, satın alma öncesi ürünleri gerçek ortam içerisinde görüntülenmesine sağlayan mobilya alışveriş uygulamalarından, Endüstri 4.0 çözümlerine kadar onlarca farklı alanda kullanılmaktadır.

HoloNext olarak Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) teknolojileri alanında sahip olduğumuz teknik deneyim ile markaların hedeflerine yönelik Artırılmış Gerçeklik (AR) çözümleri sunuyoruz. Aklınızda bir tasarladığınız bir uygulama fikri ya da sadece Artırılmış Gerçeklik alanında markanız için yenilikçi bir alan açmak istiyor olabilirsiniz. Tercihiniz hangisi olursa olsun, Artırılmış Gerçeklik alanında hayallerinizi gerçekleştirmek için buradayız.

Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojileri hakkında daha fazla bilgi almak için hemen bize ulaşın

Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) / AR Alanında Sunduğumuz Çözümler

  • Artırılmış Gerçeklik (AR) Oyunları
  • Artırılmış Gerçeklik (AR) Endüstri 4.0 Uygulamaları
  • Artırılmış Gerçeklik (AR) Eğitim Uygulamaları
  • Artırılmış Gerçeklik (AR)  Mimarı Çözümler
  • Artırılmış Gerçeklik (AR) Mobilya Uygulamaları
  • Artırılmış Gerçeklik (AR)  Sağlık Uygulamaları
  • Artırılmış Gerçeklik (AR)  Alışveriş Uygulamaları
  • Artırılmış Gerçeklik (AR) Müze Uygulamaları