HoloNext olarak Türkiye’nin en büyük dijital ve internet sektörü odaklı konferansı olan Webrazzi Summit 2018’e katıldık. Hem Türkiye’den hem de dünyanın farklı yerlerinden yerli ve yabancı firma ve yöneticilerin katıldığı konferansta, HoloNext olarak Startup Lounfe alanında yer aldık. Katıldığımız ilk etkinlik olan Webrazzi Summit 2018’de, standımızı ziyaret eden katılımcılar ile Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Karma Gerçeklik (MR) alanında geliştirmekte olduğumuz ürünlerimizi ve XR (Extended Reality) vizyonumuzu paylaştık.

Özellikle Artırılmış Gerçeklik ve Karma Gerçeklik alanında ziyaretçilerin genelinde yoğun bir ilgi olması ve ciddi anlamda bir çok firmanın üst düzey yöneticisi ile tanışma ve iş birliği yapma şansını elde etmemiz bizim için oldukça olumlu bir geri dönüş sağladı. Genel olarak edindiğimiz izlenim hemen hemen her sektörde bulunan üst düzey yönetim kademesi, Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Karma Gerçeklik (MR) alanında belirli bir farkındalığa sahipler ve kendi faaliyet gösterdikleri alanlarda bu teknolojileri kullanmak için oldukça istekliler.

Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojilerinin Dijital Dönüşümün merkezine yavaş yavaş oturmaya başladığını düşünürsek, 2019 yılında çok daha fazla sayıda firmanın bu alanlarda kendi iş modellerini değiştirip, AR temelli çalışma yapılarına geçebileceğini söyleyebiliriz.

Eğer sizde markanız veya firmanız için Artırılmış Gerçeklik hakkında projeler geliştirmek istiyorsanız hemen bize ulaşın.